Олена Богатирьова
(1963-2017)
Інформація про автора
Українська сценографка, художниця з костюмів, режисерка.

Брала участь у фестивалях національного та міжнародного масштабу, і сьогодні її роботи зберігаються в приватних колекціях України, Японії, Канади, Італії, США.Детальніше
Роботи Богатирьової відзначались яскравим індивідуальним стилем, котрий художниця виховувала ще із часів художньої школи. Її костюми пам’ятають театри Києва, Донецька, Тернополя, Чернігова, Гомеля, Мінська. Визначною рисою вистав Олени Богатирьової була яскраво бутафорна розкіш. Костюми, виконані з несподіваних і непоєднуваних матеріалів, відсилають до різних епох та культур.

Цікаво, що з-поміж великої кількості поставлених Оленою Богатирьовою вистав були такі, до котрих художниця поверталась кілька разів. Відтак над «Дванадцятою ніччю» Шекспіра вона працювала двічі, а до «Сном в літню ніч» - шість разів із різними декораціями та костюмами.


Життя художниці обірвалось несподівано, проте по собі вона встигла залишити надзвичайно потужну спадщину, котра не дозволяє забути те, наскільки творчою та непересічною була особистість Олени Богатирьової.


Театральні вистави/проєкти:

1989 - костюми до вистави «І сказав Б…» за О.Шипенком. Київський Молодий театр, Режисер Валерій Більченко


1995 - сценографія і костюми до вистави «Маркіза де Сад» за Ю.Місімою. Театральна майстерня «Сузір’я», Київ, Режисерка Олена Богатирьова.


1996 - костюми до вистави «РЕхуВІлійЗОР» за М.Гоголем та М.Кулішем. Київський Молодий театр, Режисер Станіслав Мойсеєв.


1997 - костюми до вистави «Дванадцята ніч» за В.Шекспіром. Гомельський драматичний театр, Білорусь, Режисер А.Бакіров.


1998 - костюми до вистави «Ніч на полонині» за О.Олесем. Театр юного глядача на Липках, Київ, Режисер Валерій Скакун.

2001 - костюми до вистави «Сон літньої ночі» за В.Шекспіром.


2001 - костюми до вистави «Отелло» В. Шекспіра, 2001 реж. В. Малахов, Нац. театр ім. І. Франка, м. Київ


2001 - костюми до вистави «Мертві душі» за М.Гоголем та М.Булгаковим.

Чернігівський обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Шевченка, Режисер Андрій Бакіров.


2003 - костюми до вистави „Милий друг” за Гі де Мопассаном. Донецький обласний український музично-драматичний театр імені Артема, Режисер Андрій Бакіров.

2004 - костюми до вистави «Дванадцята ніч» за В. Шекспіром, Донецький академічний український муз.-драм. театр, реж. А. Бакіров.


2006 - костюми до вистави«Камінний господар» за Лесею Українкою. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г Шевченка, Режисерка Олена Богатирьова.

2013 - сценографія і костюми до вистави «Листи кохання» А. Герні. Донецький обласний український музично-драматичний театр імені Артема, (не здійснено)

2014 - костюми до вистави «Така її доля» за віршем Т.Шевченка.
Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка,
Режисер Станіслав Мойсеєв.

Проекти в Галереї
Проекти
Made on
Tilda