День театру на ФУТУРОМАРЕННІ

відео з презентації за посиланням тут

Фото Тамари Грищенко

Театр став для авангардного мистецтва важливим міждисциплінарним полем експериментів.
Тож, Мистецький арсенал вирішив не чекати офіційного Дня Театру і організував свій — в рамках грандіозної виставки українського футуризму ФУТУРОМАРЕННЯ.

Програма
12:00 — Стартуємо з авторської екскурсії від Катерини Костенко «Українська авангардна сцена». Зануримось разом у театральну атмосферу початку ХХ століття, прослідкуємо революцію в постановках та сценографії, і роль в цій революції Леся Курбаса та Марка Терещенка, Олександри Екстер, Анатоля Петрицького та Олександра Хвостенко-Хвостова.
15:00 — Акторська імпровізація «Футуристичне перевтілення»
17:00 — Екскурсія та воркшоп «Театральний костюм у колажі» від Ірини Вале (за окремим квитком: https://cutt.ly/oUBQKx5).
18:00Презентація книжки «Український театральний костюм ХХ–XXI», співупорядники Богдан Поліщук, Тетяна Руденко, Лілія Волошина та Олена Ковальчук. Презентацію доповнить камерний концерт від мистецької формації Ignea Corda.

На ній ви матимете можливість поринути в чарівний світ української барокової музики у живому звучанні вокального тріо (Руслан Кірш, Надія Купчинська, Олексій Фіщук) та клавесину (Любов Тітаренко). Також музиканти продемонструють і серію театральних костюмів розроблені художницею Оленою Поліщук. На презентації буде можливість поміркувати, як бароко надихало відомих українських авангрардистів Анатоля Петрицького, Вадима Меллера чи Василя Кричевського.

Виставка, на якій спрезентовано оригінали ескізів театральних костюмів славетного Василя Кричевського – одного з фундаторів українського мистецтва та перших українських професійних театральних художників – та ескізи відомих у світі художників Олександри Екстер, Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Хвостенка-Хвостова, Бориса Косарева та інших представників українського авангарду.


Made on
Tilda