Skip to main content

Празьке квадриєнале дизайну 2023

Український національний павільйон

«Сад живих речей»

Сад – це простір, що поєднує покоління, зберігає пам’ять, поєднує підземний, земний та небесний світи. Це символ зростання. В земному українському саду неодмінно чутно шелест і відгомін саду небесного, райського – забутої батьківщини людства.
Разом з тим Сад зберігає в собі артефакти – це свідки й учасники історії українського народу. Кожен артефакт це вже не просто побутова річ, це вже річ в середині якої цілий космос, наділена власною душею.Під час війни в Україні, в повністю розбомбленому російськими ракетами будинку вціліла невеличка кухонна шафка, на поличці якої вцілів крихкий і беззахисний перед вибухом керамічний глечик. Він став одним з символів спротиву українців агресії гігантської ядерної держави. Кожна така річ зберігає в собі цілий світ і може розказати історію, якщо вміти її слухати і вміти з нею говорити.

Cтворені українськими сценографами арт об’єкти розташовані у єдиному інсталяційному просторі павільйону. Кожен з цих об’єктів передбачає певну взаємодію з глядачем, кожен з них розповідає свою власну історію.
Важливе питання – який слід, який спадок ми лишимо по собі? Які історії розказуватимуть артефакти лишені по нас?

Дизайн основного простору розроблений сценографом і куратором павільйону Богданом Поліщуком.


Керівник проекту Юлія Глушко
Керівник Галереї Сценографії Олег Онещак.

Художники учасники експозиції:

Олег Татаринов
Наталія Ридванецька
Сергій Ридванецький
Інесса Кульчицька
Людмила Нагорна
Олена Поліщук
Олеся Головач
Марія Погребняк
Юлія Заулична

Празське квадриєнале дизайну 2023

Український павільйон «Сад живих речей» названо так не випадково. Сад – глибинно-сакральне поняття, закарбоване у свідомості українців. Своєю родючістю, щедрістю, кольоровою наснагою Матінка-Земля являє світові красу й велич – сутність естетичної програми українців, просторовим розмахом та різноманіттям власних проявів плекає свободу й волю народу. В образних глибинах креслень Саду – сила незламності нації, вміння боронити власну землю, відроджуватись попри всі обставини… читати більше