Skip to main content

Книжкове видання

«Український театральний костюм ХХ – ХХІ ст. Ескізи»

Ескіз театрального костюму – це той матеріал, який цікавий і з точки зору театрального мистецтва, і як твір мистецтва графічного. Ескізи є не тільки презентабельними в розумінні промоції українського мистецтва, вони також є тими мистецькими артефактами світу театру, які поєднують його із загальною історією мистецтва. Саме ескізи театральних художників
є тими експонатами, які можна зустріти у експозиціях художніх музеїв,
на виставках в галереях чи на аукціонах творів мистецтва.
Сто років українського театрального костюму – це спроба структурувати й сформувати певне бачення тяглостей і процесів розвитку українського мистецтва, допомогти виявити впізнавані й об’єднуючі риси, які можуть характеризувати нашу культурну національну ідентичність.

Оскільки на сьогодні в Україні такого плану видань присвячених театральному костюму фактично не існує в публічному просторі, то ми також мали на меті створити книжку, яка може слугувати допоміжним матеріалом у навчальному процесі для студентів та викладачів профільних вузів, таких як Національна академія мистецтв та архітектури, або Львівський національний університет ім. Івана Франка чи той же Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, які випускають сценографів, мистецтвознавців, театрознавців та режисерів.


Якісний сучасний дизайн, якісний друк та формат ошатного видання також стали важливою частиною концепції. Адже це також безпосередній важіль впливу на свідомість аудиторії: якісно видана книжка презентує вартісні речі. Книжка, яку приємно взяти до рук
і гортати – приваблює, вона викликає довіру й повагу до самого предмету про який в ній ідеться. Саме в цьому Галерея сценографії зацікавлена як організація.

Співпраця з видавництвом Олександра Савчука та друкарнею «Майстер книги» в цьому плані відіграла далеко не останню роль.

Тут команда Галереї сценографії може хіба щиро подякувати за досвід вдалої й конструктивної співпраці.


Команда, Автори, Упорядники


Олена Ковальчук, Лілія Волошина,Тетяна Руденко, Ольга Лагутенко – співупорядник книги «Український театральний костюм ХХ – ХХІ ст. Ескізи».Олена Ковальчук, Лілія Волошина,
Тетяна Руденко, Богдан Поліщук, Ольга Лагутенко

Галина Листвак – викладач Української академії друкарства у Львові, доктор (кандидат) соціально-комунікаційних наук, літературний редактор, редактор книги «Український театральний костюм ХХ – ХХІ ст. Шкіце», нині стипендіат ім Лейн Кіркленд (програма керується Фондом лідерів змін). Цього навчального року він навчається в Люблінському університеті Марії Кюрі-Склодовської на факультеті політології та журналістики.
Богдан Поліщук – художник, сценограф, режисер, співзасновник Галереї сценографії та Львівської квадрієнале сценографії, співупорядник книги «Український театральний костюм ХХ – ХХІ ст. Ескізи».
Олена Поліщук – художник, сценограф, куратор проектів Музею книги і друкарства України, дизайнер книги «Український театральний костюм ХХ – ХХІ ст. Ескізи».

Олександр Савчук – видавець «Майстер книги»