top of page

Перший в Україні міжнародний фестиваль сценографії заснований Галереєю сценографії в 2018 році. Реалізація проєкту відбулася за підтримки Українського Культурного Фонду, Львівської міської ради та друзів Галереї сценографії.

 

Більше 20-ти авторів, 4 театральні групи та 18 подій на 7-ми локаціях Львова. Квадрієнале 2018 зібрало сценографів і дизайнерів костюму України, Польщі, Австрії, Угорщини та Німеччини.

Фокусна тема квадрієнале — «Ідентифікація»: виставки українських, угорських та німецьких сценографів і художників театру та кіно, альтернативні покази дизайнерів і художників театральних костюмів, а також — TEDx-конференція. Українські, польські та австрійські театри підготували для вас кілька вечірніх перформенсів у затишній камерній атмосфері. Усі учасники фестивалю — номінанти й переможці українських і міжнародних театральних конкурсів. Спеціальний гість — сценограф із Німеччини Петра-Марія Вірс.

Каталог фестивалю

ОСНОВНІ ПОДІЇ

Концерт німецького музиканта Тіло Вахтера (Мюлльгайм, Німеччина)

 ЛОКАЦІЯ: Львівська копальня кави

Розпочався фестиваль із пре-івенту. 4 жовтня відбувся концерт німецького музиканта Тіло Вахтера (Мюлльгайм, Німеччина) — віртуоза гри на наймолодшому ударному інструменті — ганґ. На чотирьох ганґах Тіло переплітає поліфонічні мелодії з потужним архаїчним співом, створюючи унікальний стиль.

«Я вірю, що музика, як ліки, може зцілювати, — певен Тіло. — Коли люди збираються на виставу чи концерт, сідають в темній залі, вони сповільнюються, в гарному розумінні цього слова. І може це прозвучить трохи пишномовно, але хочеться дати їм чогось цілющого, поділитись відчуттям, як чудово бути в моменті, тут і зараз, дихати разом».

Абстрактні сукні Поліни Веллер (Київ, Україна)

Поліна Веллер —  дизайнерка бренду Polina Veller, що руйнує стереотипи у використовуваних матеріалах: на моделях і сітка, і вініл, і пластик, і навіть рекламні банери. Створює костюми для гурту Dakh Daughters. Співпрацює з режисерами, театрами та музикантами, курує Art-Fashion програми, творить спільні колекції з художниками.

ВИСТАВКИ ХУДОЖНИКІВ-СЦЕНОГРАФІВ

ЛОКАЦІЯ: FestRepublic, 10 корпус – вул. Старознесенська, 24-26, вхід з вул. Кордуби.

ЧАС: 5 жовтня, 18:00 

Дзеркальна інсталяція Володимира Стецьковича (Львів, Україна)

Володимир Стецькович — художник-постановник у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса. Працює у напрямку «contemporary art». Режисер та оператор авторського кіно. Як художник-постановник найбільше відомий за виставами: «12 ніч» (2014), «Раптом минулого літа» Т.Вільямса (2016), «Ножі в курях» Д.Гарровера (2016) на сцені Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса. А також «Лондон» Першої сцени сучасної драматургії Drama.ua (2015), «R+J» С.Брами (2015) та «Слава героям» П.Ар’є (2016) на сцені театру «Золоті ворота».

Фестиваль офіційно відкрили виставками художників-сценографів та виставою австрійського театру «Lalish». 

У ці сценографічні простори, спеціально розроблені для фестивалю, що розмістилися в суміжних приміщеннях заводу,  організатори запропонували ввести готові вистави кількох театральних колективів, що мали шукати нові способи взаємодії та існування у вже готовій сценографії. У такий спосіб сценографи трансформували вже існуючі постановки, демонструючи, наскільки форма і сенс у театральному мистецтві залежать від простору, в якому існують.

Модернові бетономішалки
Олексія Хорошка (Львів, Україна)

Олексій Хорошко — головний художником Львівського академічного театру ім. Лесі Українки. Працює у сфері відеоарту, інсталяції, енвайронменту, фотографії та сценографії. -  Викладає у Львівській національній академії мистецтв. Вистави, до яких створював сценографію: «Безіменна зірка» (реж. Богдан Ревкевич, 2007), «Формули екстази» (реж. Володимир Кучинський, 2009), «Так казав Заратустра» (реж. Володимир Кучинський, 2012), «СОН» (реж. Олексій Кравчук, 2014), «Баба» (реж. Олексій Кравчук, 2014), «Калігула» реж. Олексій Кравчук, 2017).