Хто ж такий пан Шенберг і чому ми сьогодні звертаємось до його творчості?
Арнольд Шенберг — австрійський культовий композитор експресіоніст, засновник Нової віденської школи, реформатор світової музики початку 20 століття, також саме з його ім’ям пов’язують виникнення й розвиток додекафонії. Крім того затятий винахідник і потужний художник.
Цьогоріч у світі відзначають 150 річний ювілей Арнольда Шенберга.
Його вплив звичайно не оминув і Україну. Так безперечно певним поштовхом і натхненням музика Шенберга послужила і для знакового українського композитора Бориса Лятошинського. Цікаво, що кілька років Шенберг був викладачем і першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич.
"Арнольд Шенберг втілює в собі буремну епоху, яка немов повторюється в наш час по спіралі. Створюючи цей перфоманс, ми говоримо про себе, про наше суспільство, надихаючись сміливістю композитора-реформатора, мультидисциплінарністю його творчих пошуків і філософією гри яка наскрізь проймає його мистецтво", - розповідає Богдан Поліщук, режисер та автор проєкту.
Створення перформансу — це спроба відійти від рамкового сприйняття музичної спадщини лише в академічних залах консерваторій та філармоній. Цей твір, свого роду провокація. тут поєднається музика, сучасний танець, театральна дія й візуальне мистецтво. Гра як стан і як процес - є основою нашого перформансу. Ми запрошуємо поринути в химерний світ казок, казок для дорослих, в якому гра об’єднає перформерів і глядачів.
__________
Проєкт є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.
Створений у партнерській співпраці з ГО Студія Фугу / PUC - Pop Up Collective (Відень, Австрія)
Також дякуємо за довіру й значну підтримку Австрійському бюро кооперації у Львові.
Commentaires